• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
roślinne białko obciąża nerki?
Czy białko roślinne - chodzi mi o wegańskie odżywki białkowe - w zbyt dużej ilości też obciąża nerki? bo słyszałam, że zbyt dużo białka w diecie ma takie działanie, ale wydaje mi się, że to dotyczy białka zwierzęcego...?
  Odpowiedz
(04-13-2018, 06:33 PM)nippi napisał(a): Czy białko roślinne - chodzi mi o wegańskie odżywki białkowe - w zbyt dużej ilości też obciąża nerki? bo słyszałam, że zbyt dużo białka w diecie ma takie działanie, ale wydaje mi się, że to dotyczy białka zwierzęcego...?

Dotyczy to każdego bialka , jednak trzeba się mocno postarać ( naprawde bardzo duzo go zjeść) , żeby przekraczać normę. Wszystko wyliczane jest zgodnie z Twoim osobistym zapotrzebowaniem. Biorac pod uwagę to jak trenujesz chociazby [Obrazek: smile.png] !
Ile bialka dziennie spozywasz na kg masy ciala ?[Obrazek: smile.png] 
Pozdrawiam [Obrazek: smile.png] 
Jagoda Feszczak
  Odpowiedz
Raczej nie przejesz takiej ilości by obciążyć nerki, jeżeli rozmawiamy o zdrowych osobach spożycie białka nawet na poziomie 3 g na kg masy ciała nie wywołuje skutków zdrowotnych Smile
  Odpowiedz
(05-19-2018, 04:22 AM)Jagoda_Feszczak napisał(a):
(04-13-2018, 06:33 PM)nippi napisał(a): Czy białko roślinne - chodzi mi o wegańskie odżywki białkowe - w zbyt dużej ilości też obciąża nerki? bo słyszałam, że zbyt dużo białka w diecie ma takie działanie, ale wydaje mi się, że to dotyczy białka zwierzęcego...?

Dotyczy to każdego bialka , jednak trzeba się mocno postarać ( naprawde bardzo duzo go zjeść) , żeby przekraczać normę. Wszystko wyliczane jest zgodnie z Twoim osobistym zapotrzebowaniem. Biorac pod uwagę to jak trenujesz chociazby [Obrazek: smile.png] !
Ile bialka dziennie spozywasz na kg masy ciala ?[Obrazek: smile.png] 
Pozdrawiam [Obrazek: smile.png] 
Jagoda Feszczak
Dzięki za odp. Choć miałam nadzieję, że to tylko białko zwierzęce ma takie negatywne, obciążające nerki działanie ;] 
Ja z posiłków mam, trudno powiedzieć bo nie liczę tego jakoś dokładnie - coś około 30-50 g w zależności od dnia a z odżywki mogę mieć i z 50g bo strasznie uwielbiam sobie podjadać białko roślinne, tzn. wegańskie odżywki białkowe haha, poważnie uwielbiam ten smak! Big Grin
ale czasem są i takie dni, że w ogóle nie sięgam po odżywki

no więc mam jakieś 30-100 g białka roślinnego, ale nawet w czasie kiedy w ogóle nie trenuję, nic a nic 
dlatego zastanawiałam się czy to jest ok w ogóle nie ćwiczyć a mimo to zjeść blisko 100 g białka... Wink
  Odpowiedz
(06-06-2018, 11:35 AM)RadekBJH napisał(a): Raczej nie przejesz takiej ilości by obciążyć nerki, jeżeli rozmawiamy o zdrowych osobach spożycie białka nawet na poziomie 3 g na kg masy ciała nie wywołuje skutków zdrowotnych Smile

dzięki za odp.!  Smile czyli ze mną powinno być wszystko ok bo musiałabym wcinać powyżej 150 g zeby jakoś sobie zaszkodzić Wink
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości