• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Plant based diet to znakomita wiadomość dla twojego serca
Ostatnimi laty weganizm oraz wegetarianizm stają się coraz popularniejsze.

Na przestrzeni ostatnich kilku dekad wiele prac naukowych potwierdziło, że ograniczanie konsumpcji mięsa niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych.

Niedawno w Progress in Cardiovascular Disease opublikowano badanie koncentrujące się na wpływie diet roślinnych na zdrowie układu krążenia.

Vegetarian Dietary Patterns and Cardiovascular Disease - Progress in Cardiovascular Diseases

Naukowcy z Physicians Committee of Responsible Medicine dokonali obserwacji ostatnich badań. Zauważyli, że diety roślinne poprawiają stan zdrowia układu krążenia:

- ryzyko śmierci z powodu chorób serca jest mniejsze o 40%
- ryzyko choroby wieńcowej jest mniejsze o 40%
- w przypadku 91% pacjentów zablokowane tętnice odblokowały się częściowo lub całkowicie
- ryzyko nadciśnienia spadło o 34%
- obniżył się poziom całkowitego cholesterolu oraz LDL
- zaobserwowano obniżenie masy ciała

Cytat:Plant based diet może nie tylko zapobiegać chorobom serca, ale także zatrzymywać je lub nawet cofać, coś, czego nawet leki nie potrafią.
Dr. Hana Kahleova

Wyniki można tłumaczyć wysoką konsumpcją błonnika, fitoskładników, które redukują procesy zapalne oraz stres oksydacyjny. Produkty pochodzenia zwierzęcego zawierają także cholesterol, dużo tłuszczu, żelazo hemowe oraz zanieczyszczenia środowiskowe.

Cytat:Choroby serca są największą przyczyną śmierci na świecie. To badanie pokazało, że nie muszą nimi być.
Dr. Hana Kahleova
  Odpowiedz
hej Kill Bill, widzę, że jak zwykle wrzucasz fajne linki i ciekawe wątki Wink
mi na szczęście udało się przekonać moją mamę do diety roślinnej bo od lat miała problemy z układem krążenia, zakrzepami itd. Teraz czuje się o wiele lepiej i odstawiła leki przeciwzakrzepowe, po których było tylko gorzej i gorzej z samopoczuciem... 

myślę, że koniecznie trzeba wspomnieć w tym wątku sztandarową pozycję w badaniach nad dietą roślinną - The China Study, T. Colin Campbell'a
u mnie od tego wszystko się zaczęło - polecam tę książkę każdemu!!
  Odpowiedz
Moge powiedzieć tylko tyle: bardzo spadło mi ciśnienie i puls wolniejszy. I git.
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości